Muzeul de Artă Craiova anunță pentru perioada 11 iunie - 9 septembrie, la Centrul „Constantin Brâncuși”, expoziția „Democrația senzorială” a artistei Wanda Mihuleac, figură importantă a artei conceptuale contemporane. Curatoriată de Ruxandra Demetrescu, expoziția face parte dintr-un proiect amplu conceput în tandem
„Anomalie”, expoziție personală a artistei conceptuale româno-franceze Wanda Mihuleac, este găzduită de galeria craioveană Gloriae în perioada 12 iunie - 12 iulie. Curatoriată de Ruxandra Demetrescu, expoziția propune un parcurs prin mai multe decenii de creație, reunind opere de artă grafică
„Ad Litteram”, proiect multidisciplinar ce prezintă lucrări și obiecte de artă ale unor cunoscuți scriitori și artiști români, debutează la Arcub - Hanul Gabroveni, în Sala Cafenea și Sala Arcelor, în 10 octombrie cu o expoziție Wanda Mihuleac. Este organizată de
Aproximativ 40 de lucrări de grafică semnate Wanda Mihuleac donate de artistă Muzeului de Artă Cluj-Napoca vor fi expuse în premieră în perioada 25 aprilie - 19 mai, sub titlul „Ecologica”. Vernisajul expoziției curatoriate de dr. Dan Breaz va avea loc

